ТИЖДЕНЬ СТАЛОЇ ЕНЕРГІЇ

У заклаі освіти  з 25 по 29 жовтня 2021 року  будуть проводитися заходи у рамках Європейського тижня сталої енергії.

Дні сталої енергії – це подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлювальних джерел енергії і зв’язків між енергоспоживанням та зміною клімату.

Заходи до проведення Європейського тижня сталої енергії

Харківської області» у 2021 році

Дата, час

Захід

Учасники/ групи

Місце проведення

Добірка фільмів і мультфільмів

Відповідальні

25.10.

13-00

Конференція на тему: «Стала енергія та її роль у сучасному суспільстві»

Працівники закладу

Кабінет №3

1. Екологічний слід людини / Human Footprint (2007)
2. Потік / Flow (2008)
3. Екополіс / Ecopolis (2008)
4. Вода в пляшці / Tapped (2009)
5. Сміттєві мрії / Garbage dreams (2009)
6. Дім / Home (2009)
7. На кінці вудки / The End of the Line (2009)
8. Бруд! Фільм / Dirt! The Movie 2009
9. Звалище / Waste Land (2009)
10. Нульовий вплив / No Impact Man (2009)
11. Земля 2100 / Earth 2100 (2009)
12. Вуглеводнева нація / Carbon Nation (2010)
13. Втрачені річки / Lost rivers (2012)
14. Сміття / Trashed (2012)
15. Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)
1. "Добре світло" (про енергоефективне освітлення) / ‘Kindly light’ (animation on energy saving) https://www.youtube.com/watch?v=ay3Nl-7iLhI
2. «Врятуйте нашу природу» https://www.youtube.com/watch?v=oBIEywzvIwI
3. «Збережіть країну від сміття» https://www.youtube.com/watch?v=-CG5bPaO_F4
4.«Пригоди лісових друзів – Охорона природи» https://www.youtube.com/watch?v=JZL8EqG7YoI
5. «Людина і Земля» https://www.youtube.com/watch?v=-JAULBwjTRg

Г.Козачок

25.10.

15-00

1.Інформаційна виставка з питань збереження енергоресурсів та охорони навколишнього природ-ного середовища

2.Демонстрація відео-роликів на тему енергоефективності

3.Семінар на тему: «Збереження сталої енергії – справа кожного учня». Поради щодо енергозбереження в класному кабінеті

4.Виготовлення плакатів: «Енергозбереження -  крок у майбутнє».

5.Виготовлення буклетів: «Енергозбереження у побуті»

Учні 10-11 кл. гр.В-21,

Учні 10-11 кл.

гр.В1-20,

гр.40С1-21

Мета проведення Тижня – поліпшення інформованості працівників та здобувачів освіти в питаннях економії і ефективного використання енергоресурсів, привернути більше уваги до питань охорони навколишнього природного середовища.

25 жовтня 2021 року в комунальному закладі «Первомайський міжшкільний ресурсний центр Первомайської міської ради Харківської області» заступник директора з НВР відкрила тиждень сталої енергії, яка зазначила про особливу увагу, яку заклад освіти вже приділяє і приділятиме питанням енергозбереження. Після цього захід був продовжений конференцією на тему: «Стала енергія та її роль у сучасному суспільстві», у якій прийняли участь працівники закладу освіти; інформаційною виставкою з питань збереження енергоресурсів та охорони навколишнього природного середовища.

Отже, закладом освіти розпочато низку заходів, спрямованих на поліпшення інформованості працівників та здобувачів освіти в питаннях економії і ефективного використання енергоресурсів, на впровадження енергозберігаючих технологій.

В рамках відзначення Днів сталої енергії закладом освіти проведений семінар на тему: «Збереження сталої енергії – справа кожного учня». На запитання: «Які існують шляхи збереження енергоресурсів та охорони природного навколишнього середовища у транспортній галузі?» учні надали оригінальні відповіді через творчі роботи.

Таким чином, з’ясували, що шляхами збереження енергоресурсів та охорони природного навколишнього середовища у транспортній галузі є енергетичний перехід де переважають відновлювані джерела енергії. Тільки тоді транспортні засоби будуть повністю стійкими та екологічно чистими, оскільки електричний автомобіль ‒ це транспортний засіб, який живиться від одного або декількох двигунів, які використовують електроенергію, що зберігається в акумуляторних батареях, і перетворюють її в кінетичну енергію.

В рамках відзначення Днів сталої енергії закладом освіти проводиться конкурс плакатів та буклетів на тему: «Енергозбереження - крок у майбутнє» та «Енергозбереження у побуті».

Метою конкурсу є підвищення поінформованості здобувачів освіти стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі протидії глобальній зміні клімату.

Завдання конкурсу:

• надання можливості учням висловити думки і власне світобачення щодо проблем клімату через творчі роботи, проявляючи свою креативність та оригінальність;
  • виховання у здобувачів освіти бережливого ставлення до природи і її ресурсів;
  • формування свідомої позиції відносно ощадливого використання енергії;
  • акцентування уваги здобувачів освіти на проблемах енергозбереження, енергоефективності у сенсі того, що прагнення і конкретні дії щодо вирішення цих проблем сприяють зростанню економічного, соціального та культурного розвитку української держави і нації.
  • Кращі роботи учнів:
  • Буклети створили учні груп К-20 та К-21

• Плакат Шкільного Владислава, учня групи 36С1-20

• Робота Петренка Євгенія, учня групи 37С1-20
  •      Таким чином, Дні сталої енергії  дали змогу здобувачам освіти проявити свою креативність та оригінальність при виготовленні плакатів та буклетів, які зрозуміло і творчо передають ідею енергозбереження, енергоефективності та необхідності якнайширшого залучення поновлювальних джерел енергії, а також усім разом замислитися над перспективами виробництва і споживання енергії в себе вдома, в місті, регіоні, країні та світі.