Профорієнтаційна робота

Основні помилки у виборі професії:

Поділ "престижні і непристижні".
2. Вибір під чиїмось впливом.
3. Неправильне уявлення про характер праці у певній трудовій діяльності.
4. Вибір під впливом певних обставин.
5. Думки про легке життя.

АЛГОРИТМ ПРОФЕСЙНОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ

(пам'ятка старшокласникам)

•      Визначити кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння і працевлаштування.
  •     Шукати якнайбільше інформації про ці професії, знайомитися з людьми, які їх представляють.
  •         Вислухати думки батьків, учителів, друзів, проаналізувати їх.
  • Скласти список суттєвих можливостей професії (наприклад, можливість спілкування з багатьма людьми, поїздки за кордон, висока платня тощо) і проаналізувати його відносно своєї мети, очікувань, мрій.
  •         Визначити фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної з професій.
  •     Звернутися до психолога з проханням визначити (дослідити) інтереси, здібності, темперамент, особливості пам'яті, уяви тощо.
  •         Прислухатися до своїх відчуттів, інтуїції "Приміряти" кожну з професій.
  •         Порівняти, зважити всі "плюси" і "мінуси".
  •         Зробити вибір.
  •         Упевнено йти до мети.

knigi_121_4_thumb.gif

Замислюєшбся над тим, що робити після закінчення школи? Куди йти далі вчитися? Як обрати таку професію, яка б стала улюбленою справою? Якими мають бути твої перші кроки на шляху до майбутньої кар'єри? Якщо у тебе почали виникати такі питання і ти шукаєш на них відповіді сайт «Моя кар'єра» допоможе тобі.

Для ефективного, інтерактивного, кваліфікованого професійного консультування ми пропонуємо Вам використати "Портал професійного консультування", який повинен полегшити вибір професії з урахуванням покликань, нахилів та здібностей.

Основні цілі профорієнтаційної діяльності ПМРЦ:

1. Створити умови для формування усвідомленого вибору професії у відповідності зі своїми  здібностями, психофізіологічними даними і потребами суспільства.
2. Допомогти краще пізнати себе як особистість.
3. Виявити професійно значимі якості та здібності.
4. Сформувати в учнів знання про організацію виробництва, про основні професії, про їх вимоги до особистості, про шляхи професійної підготовки.
5.Розвинути інтерес до отримуваної професії в ПМРЦ, формувати в учнів позитивну мотивацію до трудової діяльності.

Головні завдання
профорієнтаційної роботи у 2023/2024 навчальному  році:
  1. інформування учнів про світ професій, соціально-економічні фактори і умови праці, про шляхи і можливості працевлаштування;
  2. надання можливостей школярам об'єктивно перевірити свої здібності, уміння за допомогою діагностичних методик;
  3. формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами, необхідними для набуття конкретної професії.
         З метою професійної орієнтації та виваженого вибору професії,  за якою сьогоднішні 9-класники будуть навчатися в нашому освітньому закладі в наступному навчальному році, для учнів шкіл міста проводяться екскурсії та зустрічі з викладачами, майстрами виробничого навчання ПМРЦ.
       Під час проведення екскурсій учні знайомляться з навчально-матеріальною базою кожної спеціальності, з вимогами до учнів, які будуть освоювати ту чи іншу спеціальність, цікавляться предметами, які складають програму даного курсу в 10 та 11 класах. Учні з‘ясовують для себе різноманітні питання як з організації освітнього процесу в ПМРЦ, так і питання здачі випускних кваліфікаційних екзаменів та подальшого працевлаштування на роботу за вибраною професією.