Напрямки підготовки учнів КЗ "ПМРЦ"

професійної та допрофесійно-технологічної підготовки учнів

комунальному закладу «Первомайський міжшкільний ресурсний центр Первомайської міської ради Харківської області»

на 2020/2021 навчальний рік

Професійна підготовка

Допрофесійно-технологічна підготовка

Предмет технологія

Курси за вибором «Професійні проби»

Професія:

8322 Водій автотранспортних засобів (категорія «С1»)

8322 Водій автотранспортних засобів (категорія «В»)

Варіативні модулі

(105 годин (3 модулі) на 2 навчальні роки  (70+35 або 35+70 год) – 10-11 кл.:

• техніки декоративно-ужиткового мистецтва –
  • дизайн предметів інтер’єру
  • креслення

Професійна підготовка:

"Водій автотранспортних засобів (категорія "С1")",

"Водій автотранспортних засобів (категорія "В")

• Водіння вантажних автомобілів категорії «С1» та легкових автомобілів категорії «В».
  • Вправи на автодромі та навчальна їзда на вантажному та легковому автомобілях.
  • Виконання роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу.
  • Надання першої медичної допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди;
  • Свідоцтво про закінчення ПМРЦ дає право при досягненні 18-річного віку на здачу у територіальних сервісних центрах МВС іспитів з правил дорожнього руху та отримання посвідчення на право керування транспортним засобом категорії «С1» та «В», що дасть можливість працювати як на державних, так і на власних підприємствах.

Допрофесійно-технологічна підготовка учнів на вибір:

Курс "Основи будови та ремонту автомобіля"

• Основні відомості про будову автомобіля.
  • Способи виконання кріпильних робіт та обсяги першого технічного обслуговування.
  • призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і контрольно – вимірювальних приладів; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів.
  • Основні відомості  про систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості; основи електротехніки і технології металів.
  • Основні правила читання креслень, загальні поняття про збірні креслення, робочі креслення на виготовлення деталей, технічні виміри, загальні відомості про схеми.
  • Об'єм знань дозволяє професійно здійснювати підготовку автотранспортних засобів до експлуатації.
  • Спеціалісти мають попит на ринку працевлаштування (наприклад, СТО), мають спроможність використовувати набуті знання у власному бізнесі.
  • Сфера професійного використання випускника: технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

Курс "Основи водійської справи"

Головною метою курсу за вибором  «Основи водійської справи» є формування проектно-технологічної компетентності учнів, що  спрямована на реалізацію їхнього творчого потенціалу, готовність і здатність ефективного пошуку і застосування потрібних знань, умінь, способів діяльності, свідомого професійного самовизначення, самоідентифікації і самовираження.

Завдання курсу за вибором  «Основи водійської справи»

1. Формування цілісного уявлення про проектно-технологічний тип виробничої культури як універсальної, що необхідна сучасному спеціалісту в будь-якій сфері діяльності.
  2. Усвідомлення значення автотранспортної галузі України.
  3. Побудова індивідуальних освітніх траєкторій учнів через розв’язання реальних життєвих проблем створеними особистісно і соціально значущими виробами  у партнерській взаємодії з іншими.
  4. Послідовне оволодіння алгоритмом й операціями проектно-технологічної діяльності з метою формування індивідуального рівня предметної компетентності.
  5. Задоволення професійно-пізнавальних інтересів і потреб для свідомого вибору власного професійного шляху.

Зміст програми забезпечує засвоєння учнями базових знань, умінь, компетенцій сфери виробництва, послідовне й поетапне оволодіння особливостями організації сучасного виробництва на основі структури проектно-технологічної діяльності. Передбачено обов’язкове виконання проектів, реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій.

Програма має таку структуру:

Розділ 1. Вступ.  Особистість в умовах сучасного ринку праці

Розділ 2. Основи транспортного законодавства.

Розділ 3. Загальна будова легкового автомобіля.

Розділ 4. Правила дорожнього руху.

Розділ 5. Основи безпечного керування автомобілем  .

Розділ 6. Охорона праці та навколишнього середовища.

Розділ 7. Безпека дорожнього руху.

Розділ 8. Професійна етика та культура водіння.

Технологія. Модуль"Технологія виготовлення дитячого одягу",

"Клаптикове шиття"

Курс "Основи  моделювання та оздоблення сучасного одягу"

• Виготовлення одягу за доступними технологіями і власними розробками для себе, друзів і своєї сім'ї.
  • Вміння працювати на швейному обладнанні.
  • Орієнтація у великому асортименті тканин.
  • Виконання різних строчок, сполучення деталей виробів за допомогою швів.
  • Можливість працевлаштування після закінчення школи та відкриття своєї власної справи.
  • Підґрунтя для продовження навчання у вищих закладах пов'язаних з професіями модельєра, дизайнера, конструктора та технолога одягу.